WIELKANOCNA DEKORACJA ŚWIETLICY

Dzieci uczęszczające na świetlicę wykonywały od kilku tygodni papierowe dekoracje wiosenne i wielkanocne. Były to motylki, kwiatki, ptaszki… . Ozdobiły one nie tylko okno świetlicy ale również ściany. Robiły również kwiatki z bibuły. Niektóre z nich były wykorzystane do palm wielkanocnych. Dzieci bardzo lubiły rysować pisanki na kartce a następnie malować je w różne wzory kredkami pastelowymi. Niekiedy chciały dostać narysowany ołówkiem pisankę ze wzorkami. Popularnością również cieszyły się wydrapywanki. Polegało to na wydrapywaniu za pomocą patyczka czarnej farby. Pod czarną farbą była kolorowa kartka, wcześniej pomalowana kredkami świecowymi.

Świetlicę udekorowaliśmy również koszyczkami wykonanymi z falistej kolorowej tektury. W nich umieściliśmy pisanki wykonane przez najmłodsze dzieci.

Obecnie w świetlicy panuje nastrój świąteczny.